WooCommerce czy Magento? Różnice w platformach dla Twojego e-sklepu

Kategoria:

24-04-2020
1753
0

Myślisz o założeniu lub rozszerzeniu swojego sklepu internetowego? Wiemy, że może to być kłopotliwe, ale nie martw się - na rynku jest wiele platform, które pomogą Ci zarządzać sklepem internetowym. Czy początkującemu trudno jest wybrać najbardziej odpowiednią opcję? Tak, ale jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

W tym artykule przedstawimy dwie najpopularniejsze platformy e-commerce - WooCommerce i Magento - porównamy ich kluczowe funkcje, aby ułatwić wybór, która z nich byłaby dla Ciebie najlepsza.

woocommerce dla biznesu

WooCommerce

WooCommerce to wtyczka do Wordpressa. Podstawowy program oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby otworzyć sklep internetowy, możesz także zainstalować wiele rozszerzeń dla niektórych zaawansowanych opcji. WooCommerce jest wysoce konfigurowalny poprzez różnorodne motywy i rozszerzenia, które zapewnia. Jest to bardzo dobra opcja dla początkujących, ponieważ jest łatwy do przyswojenia i wymaga niewielkich umiejętności programistycznych do skonfigurowania prostej wersji sklepu internetowego. Jeśli chcesz go rozwinąć, potrzebujesz pomocy tylko jednego programisty. Zawiera podstawowe funkcje bezpieczeństwa do ochrony Twojego sklepu. Może to być jednak ryzykowne, ponieważ WooCommerce jest często poddawany pod wątpliwość w kwestii poziomu bezpieczeństwa. Aby zapewnić stuprocentową ochronę swojego sklepu, musisz regularnie aktualizować system (niezależnie lub powinieneś powierzyć to programiście, który jest na bieżąco z tym tematem). Co więcej, założenie podstawowego sklepu z nieograniczoną liczbą produktów może być znacznie łatwiejsze dzięki naszym ekspertom, jeśli nie masz wiedzy technicznej lub wolisz przekazać pracę innym osobom. Jeśli jednak postawisz na bardziej zaawansowane opcje, koszty rozszerzeń są droższe i mogą się sumować.

magento dla biznesu

Magento

Magento to platforma e-commerce typu open source, bardziej ukierunkowana na duże firmy, co nie znaczy, że małe firmy nie mogą z niej korzystać. Oferuje podstawowy program, który jest całkowicie darmowy, a także Magento Commerce dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Magento oferuje własny system motywów i instrukcji do personalizacji. Dla początkujących może być trudniejszy niż WooCommerce, ponieważ jest zalecany dla użytkowników posiadających podstawowe umiejętności tworzenia stron internetowych. Oferuje także obszerną instrukcję, ale istotna jest i tak podstawowa wiedza o tworzeniu stron. Zawiera zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Opcja z nieograniczoną liczbą produktów może być dość kłopotliwa i wymaga większej liczby ekspertów, aby ją rozwinąć, zwłaszcza ta z bardziej zaawansowanymi opcjami i rozszerzeniami. Jednakże, naprawdę warto w nią zainwestować. Sprawdź, co oferujemy w naszych pakietach Extended i Professional. Nasi eksperci współpracują ze sobą, aby stale ulepszać sklepy naszych klientów. Opcje takie jak w WooCommerce, koszt podstawowego sklepu z nieograniczoną liczbą produktów będzie zależny od kosztu hostingu.

Podsumowanie:

Obie platformy oferują możliwość zbudowania bezpłatnego sklepu internetowego. Jednak  zbudowanie dobrego i przyjaznego klientowi sklepu, którego nie trzeba ulepszać może nie wystarczyć. Bardzo trudno jest to zrobić samodzielnie, podczas gdy masz wiele innych rzeczy do załatwienia podczas prowadzenia firmy. Zalecane jest powierzenie pracy ekspertom, którzy znają się na tym i mogą wszystko zrobić za Ciebie, abyś mógł/a szybko rozwinąć swój biznes online i wydajnie pracować.

 

WooCommerce

Magento

wysoce konfigurowalna platforma

wysoce konfigurowalna platforma

może zawierać nielimitowaną ilość produktów

może zawierać nielimitowaną ilość produktów

lepsze dla początkujących

skierowany jest do bardziej doświadczonych użytkowników, którzy są gotowi poświęcić trochę czasu na kierowanie swoim sklepem internetowym

wymaga znajomości Wordpressa, co oznacza, że trzeba nauczyć się dwóch platform zamiast jednej

znacznie bardziej złożona platforma niż WooCommerce i Wordpress

bardziej odpowiedni dla mniejszych sklepów

rozszerzenia zabezpieczeń są trudniejsze do zastosowania

zalecane dla osób, które nie potrzebują rozbudowanych opcji i chcą szybko założyć sklep

zbudowany dla skalowalności i zalecany do dużych sklepów internetowych

sklep można później rozbudować, używając wielu wtyczek i rozszerzeń

wyposażony w wiele funkcji, których brakuje WooCommerce, co czyni go bardziej wydajnym, ale także bardziej skomplikowanym

 

Nasze usługi obejmują sklepy internetowe oparte na platformach WooCommerce lub Magento. Nasi eksperci pomogą Ci wybrać najlepszą opcję dla Twojej firmy! Skontaktuj się z nami!

 

Tworzymy responsywne strony internetowe! Przeczytaj o tym tutaj.

Tagi:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie. Czytaj więcej

Akceptuję