Twój biznes w social mediach

Kategoria:

22-04-2020
1341
0

Istnienie firmy w mediach społecznościowych stało się niemal niezbędne do budowania wizerunku marki, pozyskiwania klientów i zwiększania sprzedaży. A wszystko to przy znacznie niższych kosztach niż w przypadku tradycyjnych form marketingu.

Dlaczego akurat social media?

Korzyści z mediów społecznościowych pozytywnie zaskakują wielu przedsiębiorców. Zauważono, że wiele odnoszących sukcesy firm kładzie duży nacisk na obecność w mediach społecznościowych, ze względu na ich skuteczność w pozyskiwaniu nowych klientów, utrzymywaniu stabilnych relacji z już posiadanymi klientami i budowaniu marki. Wszystko odbywa się w Internecie - potencjalni klienci szukają usług i produktów w wyszukiwarce Google na podstawie opinii na Facebooku lub prezentacji produktów na Instagramie. Ponadto 84% użytkowników Internetu korzysta z mediów społecznościowych. Biorąc pod uwagę fakt, że media społecznościowe rozwinęły się w biznesie tak bardzo, że istnieją kierunki studiów przygotowujące ludzi do określonych działań w social mediach, nie wystarczy założyć konto w określonym kanale mediów społecznościowych, aby rozwinąć firmę. Co zatem zrobić, aby skutecznie rozwijać biznes w mediach społecznościowych?

social media w biznesie

1. Treść

Dystrybucja treści to tylko 30 procent sukcesu! Pozostałe 70 zależy od tego, czy temat spełnia oczekiwania naszej grupy docelowej. Określ, jaka jest grupa docelowa Twoich produktów i usług, jakie pytania, wątpliwości mogą mieć i co chcą wiedzieć. Pomoże Ci to stworzyć atrakcyjne i angażujące treści. Pokaż się jako ekspert w swojej branży, publikując informacje, porady, korzyści, a czasem nawet potencjalne błędy, które możesz popełnić. Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Prowadź blog, udostępniaj treści ze swojej witryny, wiadomości i krótkie porady. Wartość dodana na stronie, zamiast ciągłych, nieistotnych, ale chwytliwych memów lub viralowych filmików, zostanie doceniona przez potencjalnych klientów zainteresowanych Twoimi produktami. Dbając o różnorodność treści, stworzysz miejsce atrakcyjne i polecane. Ponadto, ludzie będą kojarzyć Twoją markę i uznają Cię za poważnego przedsiębiorcę. W rezultacie, będą przesuwać się coraz niżej w lejku sprzedażowym. 

2. Czas i częstotliwość publikowania

Liczba ta zależy przede wszystkim od tematu naszego profilu, a także od zasobów interesujących treści, które możemy regularnie zdobywać. Jeśli mamy dużo interesujących materiałów lub nowe treści są dostarczane prawie regularnie, możemy zwiększyć częstotliwość do 2 lub 3, a nawet więcej postów dziennie. Jeśli nie mamy zbyt dużo materiału i może nam go szybko zabraknąć, lepiej ograniczyć częstotliwość. W przeciwnym razie obserwujący mogą zauważyć spadek jakości komunikacji, odejście od wartości, które przyciągnęły ich do profilu, w wyniku czego stracisz zaangażowanie, a nawet utratę odbiorcy.

3. Wspólny element

Warto mieć spójną wizję wyglądu postów. Dobrze, jeśli Twoje posty i grafika mają wspólny element pasujący do wizerunku firmy. Czy dzielisz się ciekawymi wskazówkami? Czy publikujesz wyjątkowe zdjęcia? Oznacz posty czymś, co wyróżnia Twoją firmę, np. logo, układy w charakterystycznych kolorach. Nie tylko Twoje posty będą wyjątkowe, ale także zbudujesz rozpoznawalność marki, a ludzie będą kojarzyć Twoją firmę z wartościowymi i wiarygodnymi treściami.

biznes w social media

4. Narzędzia

Jest wiele bezpłatnych, wartych uwagi narzędzi, w których można tworzyć proste grafiki. Polecamy zwłaszcza:

  • Canva - darmowy i łatwy w użyciu program do przetwarzania zdjęć, tworzenia prostej grafiki lub infografiki.
  • Adobe Photoshop Lightroom - edytor zdjęć dla smartfonów

Jeśli tworzysz treści w języku angielskim, to w przypadku dłuższych treści warto czasem użyć narzędzi do sprawdzania pisowni i gramatyki, które jest doskonałym narzędziem do wykrywania błędów w tekście. Większość z nich jest bezpłatna, a my polecamy zwłaszcza:

  • Grammarly - wtyczka do przeglądarek internetowych i programów komputerowych
  • Grammarcheck - internetowe narzędzie do sprawdzania gramatyki, które umożliwia szybkie sprawdzenie tekstu

5. Ilość pracy

Ile czasu chcesz spędzić w social mediach? Jeśli chcesz korzystać z mediów społecznościowych w swojej firmie, pamiętaj, że pisanie postów, robienie i wybieranie zdjęć, odpowiadanie na komentarze i promowanie treści wymaga dużo czasu, pracy i cierpliwości. Dlatego warto rozważyć współpracę z nami! Ty dbasz o jakość swoich produktów i usług, a my zajmujemy się resztą.

 

 

Uważasz, że media społecznościowe to nie Twoja bajka? A może czas im poświęcony mógłbyś wykorzystać inaczej? Zobacz nasze usługi marketingowe i wybierz tą, która jest najbardziej dostosowana do Twoich potrzeb. Zbudujmy Twoją markę przy użyciu najbardziej skutecznych platform, spełniając oczekiwania klientów i zwiększając sprzedaż.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie. Czytaj więcej

Akceptuję